matchmaking مبتنی بر مهارت یا سیستم SBMM در کالاف دیوتی چیست؟

matchmaking مبتنی بر مهارت

اکتیویژن در نهایت به matchmaking مبتنی بر مهارت در Call of Duty می پردازد

SBMM یا matchmaking مبتنی بر مهارت در کالاف دیوتی ، منبع بحث و انتقاد در جامعه بوده است. با بحث‌هایی که به زمان انتشار Modern Warfare 3 در نوامبر 2023 برمی‌گردد. توضیح دقیق نحوه عملکرد SBMM توسعه دهندگان در ارائه توضیحات مفصل تردید داشتند که باعث عصبانیت بیشتر بازیکنان شد.

با خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل از سایت گیفت ارزان بازیکنان می توانند ویژگی ها و توانایی های جدیدی را دریافت کنند و از یک بازی هیجان انگیز و پر جنب و جوش لذت ببرند.

در 29 ژانویه، اکتیویژن سرانجام با انتشار یک پست وبلاگ گسترده، به این نگرانی های دیرینه پاسخ داد. که در مورد ویژگی های SBMM صحبت می کرد. توسعه دهندگان همچنین به سؤالات متداول جامعه در مورد سیستم پرداختند.

مقالات مرتبط »     چگونه یک execution در Warzone انجام دهیم؟

matchmaking مبتنی بر مهارت در کالاف دیوتی ، توضیح داده شد

بالاخره اکتیویژن اسرار matchmaking مبتنی بر مهارت در کالاف دیوتی را فاش کرد. بر اساس یک پست وبلاگ اخیر، چندین عامل همسریابی در بازی های چند نفره وجود دارد. این موارد به شرح زیر است:

 • ارتباط
 • زمان مسابقه
 • تنوع لیست پخش
 • نقشه ها/حالت های اخیر
 • مهارت/عملکرد
 • دستگاه ورودی
 • پلتفرم
 • گفتگوی صوتی

در اصل، اینها عواملی هستند که سیستم SBMM را تشکیل می دهند. اکتیویژن تأکید می کند که در حالی که عملکرد بازیکن واقعاً در این فرآیند در نظر گرفته می شود، این تنها عامل نیست. در واقع پینگ مهمترین عنصر در خواستگاری محسوب می شود.

“فرآیند matchmaking به دنبال کاهش مقدار کلی تاخیر با اولویت دادن به اتصالات پایدار یا پینگ کم است – با در نظر گرفتن زمان انتظار کوتاه.”

ناشر CoD همچنین برخی از عادات بد را توضیح داد که باعث طولانی تر شدن زمان صف می شود. زمانی که بازیکنان با زمان انتظار بیش از حد طولانی در یک لابی مواجه می شوند، اغلب به شروع مجدد جستجوی matchmaking متوسل می شوند. با این حال، این اقدام روند matchmaking را تسریع نمی کند و نتیجه معکوس دارد.

اکتیویژن بیشتر جنبه‌های کلیدی فرآیند matchmaking را برجسته می‌کند و تأکید خاصی بر مهارت و عوامل عملکردی می‌کند. ارزیابی مهارت بر اساس عناصر مختلف عملکرد کلی یک بازیکن، از جمله معیارهایی مانند کشتار، مرگ، برد، باخت، انتخاب حالت، و تاریخچه مسابقات اخیر است.

ناشر CoD توضیح داد که مهارت فقط برای یافتن هم تیمی ها و دشمنان نیست. برای حفظ بازیکن مهم است. در وبلاگ گفتند:

“داده‌های ما نشان می‌دهد که وقتی بازیکنان با مهارت پایین‌تر به طور مداوم در پایان بازنده هستند، احتمالاً مسابقات در حال انجام را ترک می‌کنند یا به طور کلی بازی را متوقف می‌کنند. این روی تعداد بازیکنان تأثیر می‌گذارد.”

یک استخر بازیکن کوچکتر مستلزم زمان صف طولانی تر و اتصالات ضعیف تر است. این وضعیت پتانسیل ایجاد یک اثر ترکیبی را در طول زمان دارد. از آنجایی که بازیکنان با مهارت کمتر ممکن است به دلیل ناامیدی آن را ترک کنند، استخر باقیمانده بیشتر از بازیکنان با مهارت بالا تشکیل شده است.

اکتیویژن سوالات متداول مرتبط با SBMM را روشن می کند

اکتیویژن همچنین برخی از سوالات متداول در جامعه CoD را در مورد matchmaking مبتنی بر مهارت در کالاف دیوتی روشن کرد. در اینجا چند نکته مهم از این بخش آورده شده است:

 • مشارکت بازیکن (هر چند وقت یکبار بازی می کنید) در matchmaking در نظر گرفته نمی شود.
 • matchmaking بر عناصر درون بازی تأثیر نمی گذارد.
 • خرج کردن پول در بازی تاثیری در matchmaking ندارد.
 • ربات ها در matchmaking چند نفره استفاده نمی شوند.
 • سازندگان محتوا در matchmaking از رفتار خاصی برخوردار نیستند.
 • اکتیویژن قبلاً سعی کرده است عامل مهارت در matchmaking را حذف کند، اما این یک تجربه گیم پلی منفی ایجاد کرد.

ناشر CoD اظهار داشت که آنها مشتاق هستند تا در مورد سیستم matchmaking مبتنی بر مهارت در کالاف دیوتی ارتباط بیشتری برقرار کنند. انتظار می‌رود که توسعه‌دهندگان بیانیه‌ای درباره بازی‌سازی در بازی رتبه بندی شده و بتل رویال بعداً منتشر کنند.

 

نوشته قبلی

آموزش کامل نحوه اجرای اعدام در وارزون

نوشته بعدی

شخصیت‌ها و نقشه‌های سلاح‌ سیزن 2 کالاف دیوتی موبایل 2024 فاش شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید