SBMM در کالاف دیوتی چگونه کار می کند ؟

پتنت Activision نحوه عملکرد SBMM را در Call of Duty نشان می دهد

این مقاله نحوه عملکرد SBMM در کالاف دیوتی یا به عبارتی شیوه طراحی سیستم بازی سازی مبتنی بر مهارت در عناوین Call of Duty را برجسته می کند.

اکتیویژن ناشر کالاف دیوتی ظاهراً یک طرح ثبت اختراع برای سیستم خواستگاری دارد. و نکات مهمی را که مفهوم بازی سازی مبتنی بر مهارت (SBMM) را برای بهبود رضایت بازیکنان ایجاد می کند، با جزئیات شرح می دهد. با این حال، ایده گنجاندن آن در اکثر عناوین کالاف دیوتی موضوعی قابل بحث در جامعه بوده است. که برخی از بازیکنان موافق و برخی دیگر مخالف آن هستند.

با خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل دسترسی به تمامی عناصر و ویژگی های بازی آسان خواهد شد.

جدیدترین عناوین کالاف دیوتی، مانند سری 2022 و عناوین قبل از آن، سطحی از SBMM را در سیستم تطبیق عجین کرده بودند. این سیستم برای عناوین چند نفره آنلاین مهم است. زیرا می‌تواند تجربه کلی بازی را تنظیم کند و محیطی چالش برانگیز اما سرگرم‌کننده برای رشد بازیکنان و ایجاد لحظات درخشان فراهم کند.

مقالات مرتبط »    کمپین early access مدرن وارفار 3 : تاریخ و زمان انتشار برای همه مناطق

SBMM در کالاف دیوتی چگونه کار می کند ؟

سیستم بازی سازی مبتنی بر مهارت ، یا SBMM در کالاف دیوتی برای کمک به بازیکنان برای لذت بردن از بای های چند نفره توسعه یافته است. بدون اینکه همیشه در انتهای جدول امتیازات قرار داشته باشند. دستورالعمل کار این سیستم نسبتاً ساده است. و با نکات کلیدی زیر قابل درک است.

  • SBMM متغیرهای مختلف را اندازه‌گیری می‌کند و آنها را به یک موجودیت ترجمه می‌کند که عملکرد بازیکن را در یک یا بیش از مجموعه‌ای از مسابقات آنلاین اندازه‌گیری می‌کند.
  • اگر معیار عملکرد کمتر از یک مقدار ایمنی مشخص باشد، سیستم matchmaking فرد را در لابی با بازیکنانی با شماره عملکرد مشابه قرار می دهد. این به کاربران اجازه می دهد تا اعتماد به نفس خود را بازیابن.د و به طور پیوسته سطح مهارت های فردی خود را بدون ایجاد یک لابی یک طرفه افزایش دهند.
  • اگر معیار عملکرد افزایش یابد، فرد در لابی بهتری قرار می‌گیرد تا او را بیشتر به چالش بکشد. و بالاترین سقف مهارتی که بازیکن می‌تواند به آن برسد یا از آن فراتر رود را مشاهده کند. این یک فرصت عالی برای بازیکنان رقابتی است تا در یک لابی با مهارت بالا بازی کنند و گیم پلی خود را بهبود بخشند.
  • در همین حال، بازیکنان معمولی همیشه به دور مجموعه‌ای از لابی‌های مختلف می‌پریدند و بیشتر مسابقات را در کنار برخی از مسابقات چالش‌برانگیز جذاب و سرگرم‌کننده می‌کردند.

مهم است که توجه داشته باشید که SBMM در کالاف دیوتی یک سیستم پیچیده است. و لیست طولانی از متغیرها مانند کل زمان صرف شده در بازی را در یک جلسه محاسبه می کند. این کار برای قرار دادن بازیکنان در لابی انجام می شود که بتواند توجه آنها را حفظ کند و در عین حال فرصتی برای بهتر شدن فراهم کند.

آیا مدرن وارفار 3 دارای SBMM خواهد بود ؟

اکتیویژن به حضور SBMM در بازی های تیراندازی چند نفره آینده خود اشاره ای نکرده است. با این حال، یک سیستم مبتنی بر مهارت در بازی در تمام مراحل بتا وجود داشت. در زمان نگارش این مقاله، هیچ تأییدی مبنی بر اینکه مدرن وارفار 3 با یک سیستم SBMM مناسب برای تنظیم دقیق و متعادل کردن لابی ها وارد خواهد شد، وجود ندارد.

اگر توسعه‌دهنده تصمیم بگیرد که چنین فرآیندی را در بازی گنجانده شود، به طور بالقوه می‌تواند پایگاه بازیکنان را متزلزل کند. این در درجه اول بر پایه بازیکنان معمولی تأثیر می گذارد. که ترجیح می دهند بازی را صرفاً برای سرگرمی و نه برای نیاز دائمی به رقابت برای بردها انجام دهند.

 

نوشته قبلی

5 بهترین اپتیک حرارتی وارزون 2 برای استفاده در رویداد The Haunting

نوشته بعدی

کمپین early access مدرن وارفار 3 : تاریخ و زمان انتشار برای همه مناطق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید